Články odjinud

Tajné focení rozkroků pod sukní: Vláda předloží vlastní zákon, rebela stihl kuriózní trest

Tajné focení rozkroků pod sukní: Vláda předloží vlastní zákon, rebela stihl kuriózní trest

Britská konzervativní vláda dnes oznámila, že předloží zákon, který by z tajného pořizování snímků ženského rozkroku pod sukní učinil v Anglii a Walesu trestný čin. Norma, již naposledy v parlamentu předložil jeden z poslanců, v pátek v Dolní sněmovně neprošla. Proti byl vládní poslanec Christopher Chope, což stačilo k zablokování návrhu. Na protest proti jeho počínání někdo na dveře poslancovy kanceláře přes víkend rozvěsil dámské kalhotky, píšou britská média.

Chope čelil kvůli svému postupu posměškům a hněvu. Kritizovali ho i někteří konzervativní kolegové, a to především proto, že „potopil“ zákon, jemuž kabinet předtím vyjádřil podporu.

Chope později řekl, že mu nevadil zákon jako takový, ale skutečnost, že se o něm hlasovalo bez důkladného projednání. Vláda dnes uvedla, že parlament teď bude mít na prostudování návrhu zákona více času.

Zákon má trestat až dvěma lety vězení pořizování snímků nebo videí rozkroku bez souhlasu. Ve Skotsku už jsou tyto praktiky trestné, v Anglii a Walesu mohou být postihovány jen na základě zákonů o sexuálním obtěžování nebo veřejném pobuřování, uvedla agentura AP.

Kampaň za prosazení zákona iniciovala žena, které loni během jednoho koncertu v londýnském Hyde Parku potají strčili pod sukni fotoaparát dva muži a tajně pořídili snímky jejího rozkroku. Policie ale tehdy uvedla, že nemůže zasáhnout, neboť žena měla prádlo a snímky nebyly dostatečně zřetelné.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud