Telička bude nejvýše postaveným Čechem v europarlamentu, zvolili ho místopředsedou | info.cz

Články odjinud

Telička bude nejvýše postaveným Čechem v europarlamentu, zvolili ho místopředsedou

Čecha Pavla Teličku europoslanci zvolili v prvním kole, uvedla Česká televize. Celkem instituce vybírá 14 místopředsedů pro nadcházející 2,5leté funkční období.

51letý Telička se unijní a evropské politice věnuje po velkou část svého života. V Evropském parlamentu je místopředsedou frakce Aliance liberálů a demokratů (ALDE). V letech 2003 až 2004 byl velvyslancem ČR při EU a od května do listopadu 2004 působil jako eurokomisař. Poté byl deset let společníkem poradenské firmy Bxl-Consulting a působil i v představenstvu těžařské společnosti New World Resources.

Poslancem Evropského parlamentu za hnutí ANO se Telička stal v květnu 2014. V tomto období Česko svého zástupce mezi místopředsedy EP dosud nemělo. Předtím ale zastávali tuto funkci tři čeští europoslanci Miroslav Ouzký (ODS; 2004-2007), Libor Rouček (ČSSD; 2009-2012) a Oldřich Vlasák (ODS; 2012-2014).

Místopředsedové jsou členy předsednictva Evropského parlamentu. V případě nepřítomnosti předsedy řídí plenární zasedání a předseda na ně může delegovat také jiné povinnosti, úkoly nebo pravomoce.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud