Teror v Londýně: Britská policie zadržela podezřelého, jde podle ní o „významný posun" | info.cz

Články odjinud

Teror v Londýně: Britská policie zadržela podezřelého, jde podle ní o „významný posun"

Stovky britských policistů dnes pátrají po pachateli či pachatelích teroristického útoku z londýnského metra, kde v pátek nastražená bomba zranila 29 lidí. Jednoho člověka už úřady zadržely. Je jím 18letý mladík, kterého policisté zatkli v okolí města Dover. Podle policie jde o významný posun ve vyšetřování, které pokračuje. Do ulic metropole byli k ochraně bezpečnosti nasazeni vojáci, jejichž přítomnost má uvolnit policii ruce k zátahu na strůjce útoku. Informují o tom britská média.

Británie v pátek večer zvýšila ohrožení terorismem na nejvyšší stupeň, což znamená, že v zemi aktuálně hrozí teroristický útok. Premiérka Theresa Mayová zároveň oznámila, že na některých potenciálně rizikových místech nahradí policisty při ostraze vojáci.

Policie v prohlášení uvedla, že intenzivně „pronásleduje podezřelé", z čehož plyne, že do útoku mohlo být podle policistů zapojeno více osob. Policisté podle listu The Guardian zřejmě našli stopu v záznamech z bezpečnostních kamer v metru a pátrají po člověku s igelitovou taškou ze supermarketu Lidl, v níž byla patrně umístěna bomba.

V londýnském metru byla nejspíš nastražena bomba v chladící tašce.V londýnském metru byla nejspíš nastražena bomba v chladící tašce.autor: Blesk

Útok byl spáchán v pátek ráno ve vlaku metra ve stanici Parsons Green, kde částečně explodovala podomácku vyrobená nálož. Trasa District Line byla znovu otevřena v pátek večer, samotná stanice dnes nad ránem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud