Tragédie na Slovensku. Český kamion se čelně srazil s mikrobusem, sedm lidí zemřelo | info.cz

Články odjinud

Tragédie na Slovensku. Český kamion se čelně srazil s mikrobusem, sedm lidí zemřelo

Sedm lidí dnes zemřelo a další dvě osoby utrpěly zranění při dopravní nehodě, která se stala u obce Nitrica na západě Slovenska. Mezi mrtvými je šest pečovatelek, které se vracely z Rakouska, napsal server listu Sme. 

Po srážce mikrobusu s kamionem kolem čtvrté hodiny ranní se mikrobus převrátil a skončil mimo silnici. Na místě zemřel řidič mikrobusu a šest pečovatelek, které pocházely z různých částí Slovenska.

Obě vozidla skončila mimo vozovku, mikrobus se při kolizi zcela zničil. Jak uvedl server Novinky.cz, kamion byl český, ale využíval ho slovenský dopravce. „Je to náš vůz, který má slovenský přepravce v pronájmu,” řekl serveru Jan Janků, majitel šumperské přepravní firmy, které havarovaný kamión patří.

Zraněné záchranáři převezli do nemocnice. Devětačtyřicetiletá žena je ve vážném stavu, pětatřicetiletý muž utrpěl otřes mozku.

Policejní prezident Tibor Gašpar nehodu podle Sme přímo na místě označil za nejtragičtější v jeho praxi. „Příčinu nehody zatím není možné stanovit, Na místě je znalec, který celou situaci dokumentuje. Na místě máme i tým psychologů – zařizujeme, aby byli informováni příbuzní,“ uvedl šéf slovenské policie. 

„Psychologové tu jsou nejen kvůli příbuzným, ale i kdyby potřeboval pomoc někdo z kolegů policistů,“ dovysvětlil Gašpar.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud