Tragédie v Keni. Autobusovou nehodu nepřežilo nejméně 30 lidí, řidič jel v protisměru | info.cz

Články odjinud

Tragédie v Keni. Autobusovou nehodu nepřežilo nejméně 30 lidí, řidič jel v protisměru

Tragédie v Keni. Autobusovou nehodu nepřežilo nejméně 30 lidí, řidič jel v protisměru
 

Alespoň třicet mrtvých a 16 zraněných si vyžádala kolize autobusu s kamionem na nebezpečném úseku dálnice na západě Keni. K nehodě došlo mezi městy Nakuru a Eldoret, informovala agentura AFP. Mezi oběťmi je i tříleté dítě. Podle keňského deníku Daily Nation zemřelo šest osob po transportu do nemocnice.

"Máme třicet mrtvých," uvedl místní policejní šéf Zero Arome. "Všechna těla byla z trosek vyproštěna a zranění byli převezeni do nemocnice," dodal.

Autobus vyjel z města Busia na hranicích s Ugandou a vezl 46 pasažérů. V momentě srážky na úseku dálnice, který je známý vysokým rizikem havárií, jel autobus v protisměru, citoval Aromeho web Daily Nation.

Ani jeden z řidičů srážku nepřežil, jednou z obětí je také tříleté dítě. Tři děti údajně podlehly zraněním při hospitalizaci a alespoň jedna osoba je stále v kritickém stavu.

Podle oficiálních keňských údajů zemře na silnicích východoafrické země každoročně asi 3000 lidí, napsala AFP.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud