Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trampoty expremiéra Berlusconiho. Italské úřady ho znovu vyšetřují kvůli sexuální aféře

Trampoty expremiéra Berlusconiho. Italské úřady ho znovu vyšetřují kvůli sexuální aféře

Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi si od soudů jen tak neodpočine. Úřady ho teď začaly vyšetřovat kvůli údajnému uplácení svědků. Případ souvisí s aférou kolem Maročanky Karimy Maghúové zvané Ruby. Italský expremiér podle policie platil desítkám žen, aby u soudu v kauze zvané Rubygate falešně svědčily, informovala dnes italská média.

Podle milánského státního zastupitelství několik žen, které se v minulosti účastnily bujarých večírků v luxusní rezidenci bývalého premiéra, před soudem lhaly, neboť od pravicového politika a mediálního magnáta dostávaly měsíční gáži. Přinejmenším čtyřem ženám platil Berlusconi podle prokuratury ještě před několika měsíci.

Sám italský expremiér v dubnu 2012 uvedl, že financoval 42 mladých žen, jejichž jména se v souvislosti s Rubygate objevila. Podle vyšetřovatelů ženy od italského expremiéra obdržely v letech 2011 až 2015 v hotovosti i ve formě dárků zhruba deset milionů eur (270 milionů Kč). Samotná Ruby z toho údajně dostala sedm milionů eur (189 milionů Kč).

Osmdesátiletý Berlusconi měl podle dřívějších obvinění během večírků ve vile v severoitalském Arcore, kterým se přezdívalo bunga-bunga párty, mimo jiné pohlavní styk s dívkou Ruby, která však v té době ještě nebyla plnoletá. Později údajně tehdejší premiér Maročanku dostal z vazby díky svým kontaktům. Soud ho ale loni z těchto obvinění očistil. Podle nejvyššího soudu Berlusconi nevěděl, že prostitutka Ruby je nezletilá.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link