Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tři Eritrejci se snažili dostat do Británie potají v kamionu z Česka. Plány jim zkazil pozorný řidič

Tři Eritrejci se snažili dostat do Británie potají v kamionu z Česka. Plány jim zkazil pozorný řidič

Policie v Británii nalezla v nákladním autě přijíždějícího z České republiky trojici Eritrejců, kteří do Spojeného království vstoupili nelegálně. Policii přivolal řidič, který si povšiml podezřelých zvuků v nákladní prostoru. Informoval o tom server deníku Daily Mail.

Incident se stal v sobotu nedaleko města Peterborough severně od Londýna. Policie k případu neposkytla žádné podrobnosti. Ze zprávy není ani patrné, zda migranti přicestovali v nákladním voze z pevninské Evropy, nebo se v něm ukryli až na území Spojeného království. Zveřejněna nebyla ani národnost řidiče.

Daily Mail nicméně článek na webu aktualizoval o nové fotografie, u kterých popisek udává, že kamion patří autodopravci z jihočeských Opařan. Českému původu vozu nasvědčuje i registrační značka.

Migranti se běžně snaží dostat do Británie v nákladním prostoru kamionů, které se naloďují na trajekty. Za hlavní tranzitní zemi je považována Francie, kde se tisíce přistěhovalců zaměřily hlavně na oblast severofrancouzského přístavu Calais.