Trump se hádá s političkou z Portorika o tom, kdo zaspal s pomocí. Ostrov je mezitím v troskách a místní trpí | info.cz

Články odjinud

Trump se hádá s političkou z Portorika o tom, kdo zaspal s pomocí. Ostrov je mezitím v troskách a místní trpí

Americký prezident Donald Trump dnes kritizoval údajnou liknavost portorických úřadů při vypořádání se s následky hurikánu, který tento ostrov pod správou USA zdevastoval. Starostka portorické metropole San Juan mu odpověděla, že všichni by měli věnovat úsilí jen jednomu cíli - záchraně lidských životů.

Slovní přestřelku, která se podle Trumpova zvyku odehrála na twitteru, vyprovokovala starostka Carmen Cruzová, jež obvinila americkou vládu z chaotického způsobu zajišťování pomoci. "Ničíte nás svou neschopností," uvedla v reakci na to, že tisíce obyvatel ostrova trpí stále nedostatkem pitné vody a základních potravin.

Trump následně na twitteru obvinil portorické vedení, že samo je neschopné přimět svoje pracovníky, aby šli lidem pomáhat. "Chtějí, aby se všechno udělalo za ně, ačkoli by mělo jít o úsilí celé komunity," napsal prezident s tím že 10.000 pracovníků vyslaných do Portorika federální vládou "dělá fantastickou práci".

Cruzová také odpověděla na twitteru: "Cíl je jediný: zachraňování životů. Nastal čas, abychom 'ukázali barvu'. Nemůžeme se nechat rozptylovat něčím jiným." Své výroky v angličtině a španělština doprovodila sérií fotografií ukazujících, jak se v terénu setkává s oběťmi přírodní katastrofy i se záchranáři.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud