Trump se obul do rodiny miliardářů. Jejich peníze prý nepotřebuje | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trump se obul do rodiny miliardářů. Jejich peníze prý nepotřebuje

Trump se obul do rodiny miliardářů. Jejich peníze prý nepotřebuje

Šéf Bílého domu Donald Trump se dnes na twitteru zostra pustil do vlivné miliardářské rodiny Kochových, mocných politických mecenášů, kteří republikánskému prezidentovi nedávno vypověděli podporu. Trump napsal, že pro stranu jsou bratři Charles a David Kochové "špatný vtip" a jejich peníze že nepotřebuje.

Dárcovské organizace průmyslnické rodiny Kochových se o víkendu na republikánské konferenci v Coloradu od Trumpa distancovaly. Daly rovněž na vědomí, že ve státě Severní Dakota nehodlají podpořit republikánského kandidáta při listopadových volbách do Senátu.

Konzervativní bratři Kochové, kteří nepodpořili ani Trumpovu prezidentskou kandidaturu v roce 2016, vládě vyčítají, že rozhazuje a nedrží pod kontrolou vládní výdaje. Nesouhlasí ani s migrační politikou Bílého domu a vytvářením celních bariér.

Trump Kochovy ve svém dnešním tweetu označil za globalisty, kteří jsou proti "silným hranicím a mocnému obchodu". Nikdy prý nestál o jejich finanční podporu, protože "nepotřebuje jejich peníze ani špatné nápady". Nebude prý ničí loutkou. "Jejich (dárcovská) síť se přeceňuje, jsem lepší v každém ohledu," napsal prezident.

Konglomerát Koch Industries působí v chemickém průmyslu, petrochemii a elektronice a je považován za druhou největší americkou firmu neobchodovanou na burze. Bratři řídí síť stovek dárců, kteří sdílejí jejich cíle snížit roli federální vlády, zmenšit daně a zrušit regulaci. Dárci se setkávají dvakrát ročně na exkluzivních schůzkách a financují desítky konzervativních organizací.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.