Trump se opět vyhne večeři s novináři. Před ním vynechal jen Reagan, kterého postřelili při atentátu | info.cz

Články odjinud

Trump se opět vyhne večeři s novináři. Před ním vynechal jen Reagan, kterého postřelili při atentátu

Americký prezident Donald Trump se nezúčastní ani napodruhé tradiční galavečeře s novináři akreditovanými v Bílém domě. Podle agentury AP o tom dnes informovala předsedkyně Sdružení zpravodajů Bílého domu (WHCA) Margaret Talevová.

"Bílý dům nás informoval, že prezident nemá v úmyslu se zúčastnit letošní večeře, ale že bude aktivně povzbuzovat členy exekutivy, aby se jí zúčastnili," sdělila Talevová v prohlášení. Vládu a Bílý dům má zastupovat jeho mluvčí Sarah Sandersová.

Galavečeře, kterou pořádá WHCA již od roku 1920, patří k největším společenským událostem ve Washingtonu a účastní se jí i řada dalších politiků a celebrit. Výtěžek ze vstupného putuje na dobročinné účely. Koná se pravidelně vždy v poslední sobotu v dubnu, letos tedy osmadvacátého.

Trump se vyhnul už loňské akci, která se konala v hotelu Hilton. Před ním jednu galavečeři vynechal z prezidentů z posledních desítek let jen Ronald Reagan. Ten ale k tomu byl donucen hospitalizací poté, co se stal cílem atentátu.

Trump, který může očekávat, že se na večeři stane terčem nejrůznějších vtipů, se zúčastnil této akce v roce 2011, tedy za bývalého prezidenta Baracka Obamy. A z jeho výrazu bylo patrné, že nelibě nese žert, který na jeho účet pronesl právě Obama.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud