Trump se snů nevzdává. Mladé migranty bude chránit před deportací, jen když vznikne mexická zeď | info.cz

Články odjinud

Trump se snů nevzdává. Mladé migranty bude chránit před deportací, jen když vznikne mexická zeď

Americký prezident Donald Trump dnes na twitteru podmínil obnovu programu chránícího mladé imigranty před deportací podporou demokratů pro výstavbu zdi na hranici s Mexikem. Senát by měl o programu pro přistěhovalce, kteří přišli do USA nelegálně jako děti, jednat v lednu.

Program zvaný DACA je chránil před deportací. Trump v září tento program pozastavil a dal Kongresu úkol, aby do března 2018 našel náhradní řešení. Demokraté chtějí, aby program pokračoval, Trump ale od nich výměnou žádá podporu pro výstavbu hraniční zdi, což je jeho předvolební slib.

„Demokratům se řeklo, a oni to chápou, že bez zoufale potřebné ZDI na jižní hranici a bez UKONČENÍ řetězové migrace a směšného loterijního imigračního systému žádná DACA nebude," napsal dnes Trump na twitteru.

Vůdci demokratů v Senátu a ve Sněmovně reprezentantů Chuck Schumer a Nancy Pelosiová shodně sdělili, že o této otázce nehodlají diskutovat v médiích. Debata prý bude v obou komorách, až skončí svátky. Senát má práci obnovit 3. ledna, Sněmovna reprezentantů o pět dní později.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud