Trump se v Bílém domě neohřeje. Třetinu času strávil zatím v luxusním sídle na Floridě | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trump se v Bílém domě neohřeje. Třetinu času strávil zatím v luxusním sídle na Floridě

Trump se v Bílém domě neohřeje. Třetinu času strávil zatím v luxusním sídle na Floridě

Sliboval, jak bude pracovat pro blaho amerického lidu. Americký prezident Donald Trump však třetinu dní od nástupu do funkce prezidenta strávil ve svém soukromém sídle na Floridě. Cestování přitom není levné a výrazně zatěžuje státní rozpočet.

Říká mu „Zimní Bílý dům“ nebo „Bílý dům jihu“. Floridské luxusní sídlo Mar-a-Lago Donald Trump nezavrhl ani jako nájemník toho skutečného Bílého domu ve Washingtonu. A jezdí na něj víc, než by si mnozí přáli.

Server The Independent informuje o analýze zpravodaje stanice CBS News Marka Knollera. Ten spočítal, že od nástupu do funkce 20. ledna strávil Trump v resortu na Palm Beach 14 dní, tedy třetinu všeho času.

„Florida je pro mě velice speciální stát. Je to můj druhý domov. Znám lidi, co tam žijí a oni vědí, proč to tam mám tak rád,“ prohlásil Trump, který zároveň odmítá, že by na jihu Spojených států zahálel. „Udělali jsme hodně práce, v Bílém domě jihu neodpočívám. Všechno je to práce,“ řekl.

Home office pod palmami

Práce na Floridě se však prodraží státní kase. Jedna Trumpova cesta na Palm Beach vyjde na tři miliony dolarů (asi 75 milionů korun). Je tak pravděpodobné, že prezident velice snadno překoná účet svého předchůdce. Za cestování a s ním spojená bezpečnostní opatření utratil Barack Obama utratil 97 milionů dolarů (cca 2,4 miliardy korun). Současná hlava USA je už nyní na 10 milionech dolarů (lehce přes 250 milionů korun).

Trump ale o změně chování neuvažuje. Floridu zbožňuje a Mar-a-Lago hodlá navštěvovat i nadále. Už dříve prohlásil, že v luxusním sídle bude hostit světové státníky.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.