Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trumpa dopálilo, že ho Kim Čong-un označil za starého. Taky mu neříkám malý a tlustý, posteskl si

Trumpa dopálilo, že ho Kim Čong-un označil za starého. Taky mu neříkám malý a tlustý, posteskl si

Americký prezident Donald Trump by prý nikdy o severokorejském vůdci neřekl, že je malý a tlustý, přestože Kim Čong-un o Trumpovi prohlásil, že je starý. Šéf Bílého domu to uvedl dnes ráno na twitteru.

Severní Korea v sobotu označila Trumpův projev v Jižní Koreji z tohoto týdne za "lehkomyslné poznámky starého blázna". Trump ve svém projevu kritizoval Severní Koreu, že pokračuje ve vývoji raket a jaderných zbraní. KLDR přitom varoval, aby Spojené státy nepodceňovala a nepokoušela.

Trump na to reagoval dnes ráno z vietnamské metropole Hanoje. "Proč mě Kim Čong-un uráží a říká o mně, že jsem starý, když já bych o něm nikdy neřekl, že je malý a tlustý?" táže se ve svém tweetu. "Tolik se snažím být jeho přítelem - a možná se to jednou stane," dodává sarkasticky.

V dalším ze svých dnešních tweetů Trump uvedl, že čínský prezident Si Ťin-pching "zpřísňuje sankce" vůči severokorejskému režimu a chce, aby se Pchjongjang zřekl nukleárních zbraní.

Krize na Korejském poloostrově je jedním z hlavních témat Trumpovy cesty po Asii. Americký prezident v uplynulých dnech ocenil Čínu za to, co pro ukončení severokorejské krize již udělala, současně ale Peking vyzýval k ještě většímu tlaku na KLDR.