Trumpa dopálilo, že ho Kim Čong-un označil za starého. Taky mu neříkám malý a tlustý, posteskl si | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trumpa dopálilo, že ho Kim Čong-un označil za starého. Taky mu neříkám malý a tlustý, posteskl si

Trumpa dopálilo, že ho Kim Čong-un označil za starého. Taky mu neříkám malý a tlustý, posteskl si

Americký prezident Donald Trump by prý nikdy o severokorejském vůdci neřekl, že je malý a tlustý, přestože Kim Čong-un o Trumpovi prohlásil, že je starý. Šéf Bílého domu to uvedl dnes ráno na twitteru.

Severní Korea v sobotu označila Trumpův projev v Jižní Koreji z tohoto týdne za "lehkomyslné poznámky starého blázna". Trump ve svém projevu kritizoval Severní Koreu, že pokračuje ve vývoji raket a jaderných zbraní. KLDR přitom varoval, aby Spojené státy nepodceňovala a nepokoušela.

Trump na to reagoval dnes ráno z vietnamské metropole Hanoje. "Proč mě Kim Čong-un uráží a říká o mně, že jsem starý, když já bych o něm nikdy neřekl, že je malý a tlustý?" táže se ve svém tweetu. "Tolik se snažím být jeho přítelem - a možná se to jednou stane," dodává sarkasticky.

V dalším ze svých dnešních tweetů Trump uvedl, že čínský prezident Si Ťin-pching "zpřísňuje sankce" vůči severokorejskému režimu a chce, aby se Pchjongjang zřekl nukleárních zbraní.

Krize na Korejském poloostrově je jedním z hlavních témat Trumpovy cesty po Asii. Americký prezident v uplynulých dnech ocenil Čínu za to, co pro ukončení severokorejské krize již udělala, současně ale Peking vyzýval k ještě většímu tlaku na KLDR.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.