Trumpova nadace podezřelá z podvodů skončí. Prokuratuře to nestačí, chce peníze | info.cz

Články odjinud

Trumpova nadace podezřelá z podvodů skončí. Prokuratuře to nestačí, chce peníze

Dobročinná nadace nesoucí jméno amerického prezidenta Donalda Trumpa souhlasila s dohodou, podle níž se pod soudním dohledem rozpustí. Oznámila to dnes newyorská prokurátorka Barbara Underwoodová. Ta nadaci stíhala kvůli podezření, že Trump její prostředky zneužívá. Příslušnou dohodu musí ještě schválit soudce státu New York. Prostředky nadace převezmou charity, které prokurátorčin úřad prověří.

Trumpova nadace je už od roku 2016 v podezření, že porušila zákon zakazující používat vybrané prostředky na potřeby osob z jejího vedení, jejich firem nebo rodinných příslušníků. Americká média už během předvolební kampaně informovala o řadě případů, kdy Trump použil peníze své nadace na soukromé účely.

I po rozpuštění nadace ale bude newyorská prokurátorka, která patří k demokratům, požadovat po nadaci, aby vrátila nesprávně vynaložené miliony dolarů. Prokurátorka chce také Trumpovi a jeho třem dětem zakázat vést charitativní organizace.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud