Články odjinud

Trumpova ruská aféra: Bývalý šéf kampaně Manafort navzdory novým obviněním trvá na své nevině

Trumpova ruská aféra: Bývalý šéf kampaně Manafort navzdory novým obviněním trvá na své nevině

Bývalý šéf volebního týmu Donalda Trumpa Paul Manafort dnes navzdory novým obviněním trval na své nevině. Manafort čelí obvinění mimo jiné z daňových a bankovních podvodů a z toho, že se neregistroval jako zahraniční jednatel pracující pro cizí politický subjekt, jak to ukládá zákon, a také, že vedl nezákonné praní špinavých peněz na mezinárodní úrovni.

Manafort před washingtonskou soudkyní už jednou uvedl, že je nevinný, ale dnes tak musel učinit znovu kvůli novým bodům obžaloby. Soudkyně Amy Bermanová Jacksonová, která Manaforta pokárala za veřejné hodnocení vývoje případu, ač to měl zakázáno, stanovila termín zahájení procesu na 17. září.

 

720p 360p
Rusko vs. USA

Vedle Manaforta čelí podobným obviněním ze strany zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera, který rozplétá kauzu údajného ruského ovlivňování amerických voleb, i někdejší poradce Rick Gates. Ten ale naopak před několika dny vinu přiznal a zavázal se spolupracovat s vyšetřovateli výměnou za příslib nižšího trestu.

Manafort s Gatesem se loni dostali do Muellerova hledáčku kvůli stykům s lidmi kolem proruského ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče, svrženého v roce 2014. Manafort působil jako jeho poradce.

 

Články odjinud