Články odjinud

Trumpova ruská aféra: Sessions odmítá, že lhal ohledně styků s Moskvou, na řadu věcí si nevzpomíná

Trumpova ruská aféra: Sessions odmítá, že lhal ohledně styků s Moskvou, na řadu věcí si nevzpomíná

Americký ministr spravedlnosti Jeff Sessions se dnes ohradil proti obvinění, že lhal členům Kongresu o tom, co věděl o komunikaci spolupracovníků prezidenta Donalda Trumpa s Ruskem během předvolební kampaně v roce 2016. Podle agentury AP prohlásil, že během dosavadních vyšetřování nikdy nelhal pod přísahou.

„Nepřijmu a odmítám obvinění, že jsem pod přísahou lhal. To je lež," řekl Sessions, který vedl poradní skupinu pro zahraniční politiku v předvolební kampani.

Sessions prohlásil, že si nepamatuje setkání s dalším poradcem v kampani Carterem Pagem, který tvrdí, že v minulém roce informoval Sessionse, že se chystá navštívit Rusko.

Sessions také řekl, že ačkoli si nevzpomíná, že by se sešel s Georgem Papadopoulosem, dalším spolupracovníkem Trumpovy kampaně, který přiznal, že lhal FBI ohledně svých pokračujících styků s Ruskem, nyní si prý vzpomíná, že Papadopoulose upozornil, že není oprávněn zastupovat Trumpův tým v kampani před ruským vedením. „Zařadil jsem zpátečku, abych tak řekl," zdůraznil Sessions.

Sessions je z titulu ministra spravedlnosti i hlavním americkým žalobcem, ale dohledu nad vyšetřováním ruské kauzy se kvůli možnému střetu zájmů vzdal.

 

Články odjinud