Trumpovi ztrácí oblibu. Američané „mají rádi už jen“ Melanii, ukázal průzkum | info.cz

Články odjinud

Trumpovi ztrácí oblibu. Američané „mají rádi už jen“ Melanii, ukázal průzkum

Rok poté, co se ujal úřadu, si Donald Trump připsal nelichotivou statistiku - z průzkumu Gallupova ústavu vyplynulo, že je nejméně oblíbeným prezidentem v novodobé historii USA. S Trumpovým počínáním souhlasilo v průměru pouze 39 procent lidí. Podle nejnovějšího průzkumu, který vyšel v pátek, nejsou mezi Američany oblíbení ani členové jeho rodiny. 

Nejlépe ze společného průzkumu Economistu a YouGov vyšla manželka amerického prezidenta Melania. Příznivě ji hodnotilo 48 procent z 1500 respondentů, kteří se průzkumu zúčastnili. Prezident Trump zabodoval jen u 43 procent lidí; jeho dcera Ivanka dopadla ještě o dva procentní body hůře. 

„Na počátku Trumpova mandátu byly paní Trumpová a prezidentova dcera Ivanka stejně oblíbené,“ uvedli dle serveru DailyBeast autoři ankety s tím, že zatímco vnímání Ivanky od té doby doznalo místy negativních změn, Melanii zůstávají Američané příznivě naklonění. 

Rusko vs. USA autor: Radka Zítková; Martin Krepindl, Matěj Hanauer

Podobně negativní hodnocení jsou u Američanů i další členové Trumpovy rodiny. Donalda Trumpa juniora pozitivně hodnotilo jen 36 procent respondentů, Erica Trumpa vnímá kladně 32 procent účastníků průzkumu. 

Ačkoliv si Melania nevede u Američanů špatně, na svoji předchůdkyni i tak ztrácí. Michelle Obamovou v obdobném průzkumu po prvním roce hodnotilo pozitivně 57 procent respondentů. 

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud