Trumpův kontroverzní plán selhal. Nejvyšší soud mu nedovolil držet migranty v Mexiku | info.cz

Články odjinud

Trumpův kontroverzní plán selhal. Nejvyšší soud mu nedovolil držet migranty v Mexiku

Nejvyšší soud Spojených států dnes odmítl povolit administrativě prezidenta Donalda Trumpa zavést nová pravidla, podle nichž by nemohli získat azyl migranti, kteří do USA vstoupí nelegálně z Mexika. U Nejvyššího soudu tak podle agentury Reuters utrpěla porážku klíčová součást Trumpovy politiky zaměřené na přitvrzení podmínek, za kterých přistěhovalci přicházejí do USA a pobývají tam.

Ústavní soudci hlasovali pět ku čtyřem pro zamítnutí žádosti Trumpovy administrativy o zvrácení listopadového rozhodnutí kalifornského federálního soudce alespoň dočasně zablokovat příslušné prezidentovo nařízení, na jehož základě by nemohli získat azyl lidé, kteří z Mexika nepřišli přes oficiální hraniční přechody.

Na stranu čtyř liberálních soudců se podle Reuters při odmítnutí žádosti administrativy přidal i konzervativní šéf devítičlenného Nejvyššího soudu USA John Roberts. Další konzervativní soudci, včetně nováčka Bretta Kavanaugha, se postavili na stranu vlády.

Trump chtěl opatření prosadit v reakci na takzvané karavany migrantů, které se vydaly do USA ze zemí Střední Ameriky.

INFOGRAFIKA DNE: Migrační karavanyINFOGRAFIKA DNE: Migrační karavanyautor: INFO.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud