Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trumpův syn jako oběť vtipálků. Může ho to psychicky poškodit?

Trumpův syn jako oběť vtipálků. Může ho to psychicky poškodit?

Děti slavných a mocných se často dostanou na mušku médiím, od raného věku musí snášet výsměch i urážky. Posledním úlovkem bulváru a veřejnosti se stal 10letý syn Donalda Trumpa Barron. V médiích se objevily už mnohé narážky, které mohou chlapce potenciálně zraňovat. Jedna z novinářek nyní byla kvůli nevhodnému komentáři dokonce potrestána.

Barron Trump se narodil v roce 2006 a dlouhou dobu ho rodiče drželi spíše stranou od mediálního humbuku. Po zvolení Trumpa prezidentem se ale pochopitelně začal na veřejnosti objevovat častěji. První vlnu výsměchu schytal, když stál na pódiu se svým otcem po vyhlášení listopadových výsledků voleb. Kvůli pozdní noční hodině se na něm zřejmě podepsala únava, vypadal dost přepadle a stal se díky tomu také terčem internetových trollů.

Média také glosovala několik momentů z páteční inaugurace, které se Barron po boku svého otce zúčastnil. Na některých záběrech vypadá znuděně a fotografové ho dokonce zachytili při zívání.

Na veřejnost se také dostala nahrávka, na které si s ním chtěla plácnout jeho matka, Barron ale zareagoval se zpožděním a vyvolal tím další masu výsměšných reakcí. Na záběrech z pátku je také vidět, že ho chtěla Melania chytit za ruku, ale Barron jako obyčejný 10letý kluk se se svojí matkou na veřejnosti držet nechtěl.

Média doslova čekají na jakoukoli Barronovu chybu, která se do několika hodin rozšíří po sociálních sítích a stane se virální. Někteří ho už i podezřívali z psychické nemoci. Do prezidentova syna si rýpla i jedna z autorek pořadu Saturday Night Live Katie Richová, která napsala, že Barron se stane „prvním školním vrahem, který se vzdělává doma“. 

Post vyvolal smršť tweetů, které se Barrona zastávaly, a 79 tisíc lidí dokonce podepsalo petici za propuštění Richové. Ta se nakonec omluvila, urážlivý tweet smazala a televize ji přeřadila na práci k jinému, méně prestižnímu, pořadu.

Mediálně šikanovaného Barrona se zastala i bývalá „první dcera“ Chelsea Clintonová. Jediná dcera Hillary a Billa si užila zájem novinářů dosyta, když se ve svých 12 letech se svými rodiči přestěhovala do Bílého domu. Komik Rush Limbaugh kdysi například ve své show řekl, že vypadá jako pes. Přestože se jí později omluvil, tehdy 13leté dívce jeho veřejné prohlášení podle vlastních slov velice ublížilo. Vysmívali se jí také autoři pořadu Saturday Night Live, kteří v animovaném skeči uvedli, že „k Chelsea byla puberta nespravedlivá, ale může se to ještě spravit“.

Chelsea se Barrona zastala na svojí facebookové stránce, kde uvedla, že „Barron by měl mít možnost být dítětem“. Zároveň ale ve stejném statusu kritizovala úřad amerického prezidenta, který dle jejího názoru svými postupy dětem ubližuje. Ačkoli tento názor lidé spíše schvalovali, někteří uživatelé nechápou, proč je ve stejném statusu zároveň chápající i rýpavá.

 

Své si užily i dcery Baracka Obamy. Sashu a Malii kritizovala na svém Facebooku v roce 2014 mluvčí ze Sněmovny reprezentantů Elizabeth Lautenová. Dívky podle ní na oficiálních akcích vypadají znuděně a měly by nosit delší sukně, protože to vypadá, že chtějí někoho ulovit v baru. Na podporu Obamových se vzedmula obrovská vlna podpory a lidé označovali své příspěvky hashtagem #FireElizabethLauten, kterým žádali, aby Lautenová dostala vyhazov. Ta uznala svoji chybu, dotyčný status vymazala a svůj profil udělala soukromým.

Melania dle svého muže jejich syna Barrona miluje a věnuje mu mnoho času. Sama první dáma uznává, že z něj vychovává „malého Donalda“. Barron prý zbožňuje obleky a kravaty a se svým otcem chodí hrát golf. Zdědil prý také otcovu zálibu v šéfování lidem. „Když byl malý, často si hrál na to, že dává výpověď chůvám a uklízečkám. Samozřejmě to byla jen hra,“ vysvětluje Melania.

Barronovi rodiče si zřejmě uvědomují zesílený tlak a zájem médií o svého syna. Melania Trumpová se rozhodla, že se zatím s Barronem nepřestěhuje do Bílého domu. Její syn nyní navštěvuje soukromou školu na newyorském Manhattanu a Melania chce, aby ji tam i dokončil. Možná tímto krokem chce zajistit synovi i trochu větší soukromí.

 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744