Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trumpův tým žehlí jeho nepodání ruky Merkelové. „Nevěřím, že její otázku slyšel," říká mluvčí

Trumpův tým žehlí jeho nepodání ruky Merkelové. „Nevěřím, že její otázku slyšel," říká mluvčí

Tým amerického prezidenta se rozhodl vysvětlit situaci, kdy Donald Trump nereagoval na otázku německé kancléřky, zda vyhoví novinářům a podají si ruce. Mluvčí Bílého domu Sean Spicer řekl novinářům německého Spiegelu, že prezident Angelu Merkelovou zřejmě neslyšel. 

O incidentu při pátečním fotografování obou politiků sedících v křeslech v Oválné pracovně Bílého domu ironicky informovala média po celém světě. Převládlo přesvědčení, že Trump otázku Merkelové zcela vědomě ignoroval.

„Nevěřím, že její otázku slyšel," řekl však německému týdeníku Spicer ve zjevné snaze eliminovat negativní vyznění prekérní situace.

Slyšel, nebo neslyšel?

Der Spiegel ale dal najevo, že tímto vysvětlením zcela přesvědčen není. „Jak zvláštní scénka: Angela Merkelová sedí v Oválné pracovně vedle Donalda Trumpa. Fotografové na ně volají, aby si podali ruce. Kancléřka se amerického prezidenta ptá, jestli si to přeje - ten ale nijak nereaguje. Merkelová vypadá zaskočeně a udělá obličej, jako by chtěla říci: ´No tak holt ne´," vylíčil událost Der Spiegel.