Články odjinud

Turecké zatýkání běží na plné obrátky i rok po zmařeném puči. V poutech skončilo 1000 dalších lidí

Turecké zatýkání běží na plné obrátky i rok po zmařeném puči. V poutech skončilo 1000 dalších lidí

Turecké úřady v minulém týdnu zatkly více než 800 lidí, které podezřívají z napojení na organizátory neúspěšného loňského pokusu o převrat. V rukou policie skončilo rovněž přes 200 osob kvůli údajným kontaktům se zakázanou Stranou kurdských pracujících (PKK). Podle agentury Reuters to dnes oznámilo turecké ministerstvo vnitra.

Celkem 831 lidí bylo v minulých dnech zatčeno kvůli údajným vazbám na duchovního Fethullaha Gülena, kterého Ankara označuje za hlavního osnovatele nezdařeného puče. Klerik, jenž dlouhodobě žije ve Spojených státech a kritizuje tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, obvinění odmítá.

Turecko za rok od zmařeného puče uvalilo vazbu na zhruba 50.000 lidí. Více než 150.000 policistů, vojáků, soudců, učitelů a dalších lidí přišlo kvůli podobným obviněním o práci.

720p 480p 360p 240p
Vývoj Turecka

Policie v minulém týdnu zatkla i 213 lidí podezřelých z kontaktů s PKK. Tato strana již desítky let vede ozbrojený boj za nezávislost Kurdistánu na Turecku a Ankara ji považuje za teroristickou organizaci. Dalších 46 osob skončilo v celách kvůli svému údajnému napojení na teroristy z organizace Islámský stát (IS).

 

Články odjinud