Turecko s odvetou neotálelo. Napadlo Kurdy v severním Iráku | info.cz

Články odjinud

Turecko s odvetou neotálelo. Napadlo Kurdy v severním Iráku

Odveta za teroristické útoky v Turecku na sebe nenechala dlouho čekat. Turecké vzdušné síly napadly v neděli večer cíle Kurdské strany pracujících (PKK) v severním Iráku.

Letectvo zničilo ústředí PKK i přilehlé střelecké pozice a úkryty. S odvoláním na tureckou armádu o tom dnes informovala agentura Reuters. Údery následovaly několik hodin poté, co se odnož PKK přihlásila ke krvavým sobotním teroristickým útokům v Istanbulu.

Po odpálení bomb u fotbalového stadionu istanbulského klubu Besiktas zemřelo v sobotu 38 lidí a dalších více než 150 utrpělo zranění. Většinu obětí tvoří policisté.

K explozím se v neděli na internetu přihlásila radikální kurdská skupina Sokoli osvobození Kurdistánu (TAK), která má vazby na zakázanou PKK.

Levicová PKK vede ozbrojený boj za autonomní Kurdistán. Dosud si její střety s tureckými bezpečnostními složkami vyžádaly kolem 40 tisíc obětí. Po dvouletém příměří boje znovu propukly loni v létě. PKK kromě Turecka označují za teroristickou organizaci i Evropská unie a Spojené státy.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud