Turecko vyzvalo izraeleského generálního konzula, aby se „načas“ vrátil do Izraele | info.cz

Články odjinud

Turecko vyzvalo izraeleského generálního konzula, aby se „načas“ vrátil do Izraele

Turecké ministerstvo zahraničí dnes vyzvalo izraelského generálního konzula v Istanbulu, aby se „dočasně" vrátil do Izraele. V úterý Ankara v reakci na pondělní krvavé střety Palestinců a izraelských bezpečnostních složek v Pásmu Gazy odvolala svého velvyslance z Izraele.

Během pondělních střetů v Gaze, které vyvolal přesun americké ambasády do Jeruzaléma, zabily izraelské ozbrojené složky bezmála Palestinců, což je nejvíce obětí od války mezi radikálním palestinským hnutím Hamás a židovským státem v roce 2014.

Turecké ministerstvo zahraničí si v úterý také povolalo izraelského velvyslance v Ankaře a vyzvalo ho, aby se „načas“ vrátil do Izraele. Izraelské ministerstvo zahraničí si vzápětí předvolalo tureckého generálního konzula v Jeruzalému a vyzvalo ho, aby dočasně z Izraele odjel. Generální konzulát v Jeruzalémě zastupuje Turecko u palestinské samosprávy, své velvyslanectví má Turecko v Tel Avivu.

Vedle Turecka stáhla svého velvyslance z Izraele v úterý i Jihoafrická republika.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud