Tvrdý trest za kritiku režimu. Čínský soud poslal známého aktivistu na osm let do vězení | info.cz

Články odjinud

Tvrdý trest za kritiku režimu. Čínský soud poslal známého aktivistu na osm let do vězení

Soud v Číně dnes poslal za podvratnou činnost na osm let do vězení známého aktivistu Wu Kana, který se v minulosti zapojil do řady manifestací za lidská práva. Wu se chce proti verdiktu odvolat, napsala agentura AP.

„Zůstanu věrný našim původním ambicím, vyhrnu si rukávy a vyvinu mimořádné úsilí,“ prohlásil Wu v narážce na dobře známé fráze používané prezidentem Si Ťin-pchingem, které podle AP užívá k povzbuzení činnosti komunistických činitelů. K verdiktu poznamenal, že je straně za takovouto vznešenou poctu vděčný.

Wu byl v roce 2015, kdy úřady spustily vlnu zatýkání právníků a lidskoprávních aktivistů, zadržen mezi prvními. Projednávání jeho případu, na které dva roky čekal ve vazbě, přišlo na řadu letos v srpnu.

Ke kritice režimu používal Wu internet a také protestní vystoupení, která tvrdou a výsměšnou stylizací poutala pozornost. Pracoval také pro advokátní společnost, která se věnovala citlivým případům.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud