U Berlína hoří les, zásah hasičům komplikuje munice z války | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

U Berlína hoří les, zásah hasičům komplikuje munice z války

U Berlína hoří les, zásah hasičům komplikuje munice z války

Jihozápadně od Berlína hoří les. Komplikuje automobilovou dopravu, ale je pod kontrolou. Hasičům však zásah komplikuje dosud nevybuchlá munice z 2. světové války, ukrytá v tamní půdě, informovala agentura DPA.

Podle DPA hoří borovicový les poblíž obce Fichtenwalde, ležící asi 35 kilometrů jižně od německé metropole. Vyskytly se zprávy, že v důsledku požáru už část munice explodovala, a zasahující hasiči tak jsou v ohrožení.

Do boje proti lesnímu požáru poblíž dálniční křižovatky u Postupimi byl nasazen i armádní vrtulník. S pomocí policejního vrtulníku si úřady udržují přehled o situaci. Hasiči s plameny bojovaly celou noc na dnešek, napsala DPA. Na místě pomáhá na 250 lidí. Kvůli požáru se na okolních silnicích vytvořily dlouhé kolony, na dálnicích A9 a A10 jsou uzavírky.

Podobně jako velká část Evropy se i Německo v posledních měsících potýká s nezvykle horkým a suchým počasím. Úřady mnohde varovaly před velkým rizikem vzniku lesních požárů.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.