Uber v Bratislavě prozatím dojezdil. Dohnalo ho rozhodnutí soudu | info.cz

Články odjinud

Uber v Bratislavě prozatím dojezdil. Dohnalo ho rozhodnutí soudu

Alternativní taxislužba Uber dnes pozastavila svou činnost v Bratislavě. Reagovala tak na soudní zákaz působení řidičů, kteří nemají pro práci taxikáře příslušné povolení nebo vhodné vozidlo. Americká společnost nyní čeká na oznámení od soudu a "vyjasnění situace".

"Přestože jsme rozhodnutí soudu prozatím stále neobdrželi, rozhodli jsme se dočasně pozastavit provoz v Bratislavě, dokud se celá situace více nevyjasní," uvedla tisková mluvčí Uberu pro Česko a Slovensko Miroslava Jozová.

Bratislavský okresní soud v pondělí rozhodl ve prospěch občanského sdružení koncesovaných taxikářů, které proti Uberu podniklo právní kroky. Stalo se tak po loňském verdiktu Soudního dvora EU, že Uber je přepravní službou, a musí tedy žádat o licenci a povolení podle příslušných zákonů zemí EU. Rozhodnutí slovenské justice je podle webu tvnoviny.sk platné od 13. března, Uber se proti němu může odvolat.

Většina slovenských řidičů Uberu podle slovenských médií nedodržuje pravidla platná pro klasické taxikáře: nemá příslušnou koncesi, nepoužívá registrační pokladnu a jejich vozidla nesplňují požadované technické parametry.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud