Uber v Bratislavě prozatím dojezdil. Dohnalo ho rozhodnutí soudu | info.cz

Články odjinud

Uber v Bratislavě prozatím dojezdil. Dohnalo ho rozhodnutí soudu

Alternativní taxislužba Uber dnes pozastavila svou činnost v Bratislavě. Reagovala tak na soudní zákaz působení řidičů, kteří nemají pro práci taxikáře příslušné povolení nebo vhodné vozidlo. Americká společnost nyní čeká na oznámení od soudu a "vyjasnění situace".

"Přestože jsme rozhodnutí soudu prozatím stále neobdrželi, rozhodli jsme se dočasně pozastavit provoz v Bratislavě, dokud se celá situace více nevyjasní," uvedla tisková mluvčí Uberu pro Česko a Slovensko Miroslava Jozová.

Bratislavský okresní soud v pondělí rozhodl ve prospěch občanského sdružení koncesovaných taxikářů, které proti Uberu podniklo právní kroky. Stalo se tak po loňském verdiktu Soudního dvora EU, že Uber je přepravní službou, a musí tedy žádat o licenci a povolení podle příslušných zákonů zemí EU. Rozhodnutí slovenské justice je podle webu tvnoviny.sk platné od 13. března, Uber se proti němu může odvolat.

Většina slovenských řidičů Uberu podle slovenských médií nedodržuje pravidla platná pro klasické taxikáře: nemá příslušnou koncesi, nepoužívá registrační pokladnu a jejich vozidla nesplňují požadované technické parametry.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud