Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Umrzlí lidé, chaos, zrušené lety. Mráz a sníh tento víkend ochromily Evropu

Umrzlí lidé, chaos, zrušené lety. Mráz a sníh tento víkend ochromily Evropu

Hustý sníh a teploty hluboko pod bodem mrazu způsobily v posledních dnech nejméně 15 úmrtí. Lidé umrzli v Polsku, Itálii, Belgii i v Česku. Počasí komplikuje také dopravu, z některých letišť vůbec neodstartovala letadla, jinde nefungují trajekty a lodě.

Velké problémy hlásí jih Evropy. V Itálii se kvůli silnému větru a přívalu sněhu částečně zastavila letecká doprava, nejezdí vlajky, uzavřených je řada silnic.  Některé školy už proto vyhlásily na pondělí sněhové prázdniny. Na Svatopetrském náměstí v Římě pak dokonce zamrzly fontány.

Komplikace pak hlásí také Turecko. Zrušených bylo na 800 leteckých spojů. Provoz by měl být obnoven až ve večerních hodinách.

Podle webu tureckého listu Daily Sabah bylo například zablokované mezinárodní Atatürkovo letiště v Istanbulu, ze kterého muselo být rozvezeno v pátek do okolních hotelů na 6000 cestujících. Těm co uvízli na letišti bylo přerozděleno na 20.000 jídel.

Podívejte se, kde ve světě je dnes nejchladněji

Počasí ve světěPočasí ve světěautor: ČHMÚ

Druhé mezinárodní letiště v Istanbulu, Sabiha Gökçen, které leží na asijské straně města, zrušilo o víkendu 15 procent letů.

Od soboty jsou v oblasti Istanbulu pro námořní dopravu uzavřeny úžiny Bospor a Dardanelly kvůli příliš omezené viditelnosti.

Množství sněhu, které zasypalo největší turecké město a jeho okolí místní obyvatelé již dlouho nepamatují. Na řadě míst se vytvořila až 40centimetrová vrstva sněhu. Vypukla rozsáhlá dopravní kalamita, kterou zkomplikovaly nehody zejména na hlavní dálnici spojující Istanbul s východem země.

 

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1