Uplynulo pět let od odhalení domu hrůzy. Ariel Castro unesené ženy znásilňoval, bil a týral hladem | info.cz

Články odjinud

Uplynulo pět let od odhalení domu hrůzy. Ariel Castro unesené ženy znásilňoval, bil a týral hladem

Ariel Castro byl americký zločinec portorického původu, který v letech 2002-2004 unesl a až do roku 2013 věznil, mučil a znásilňoval tři mladé ženy. Dnes je to přesně pět let, co byly osvobozeny. Castro byl odsouzen k doživotí, ale o měsíc později byl nalezený oběšený ve své cele.

Policie zmizelé ženy objevila v jednom z domů poblíž centra Clevelandu ve státě Ohio. Stalo se tak poté, co se jedné z unesených, Amandě Berryové, podařilo za pomoci souseda z okolí utéci a zavolat na tísňovou linku. Castro tehdy v domě nebyl.

Ženy byly uneseny nezávisle na sobě zhruba deset let předtím. Všech se Castro zmocnil, když jim nabídl svezení. Berryová zmizela v dubnu 2003 na cestě z práce, tehdy jí bylo 16 let. Gina DeJesusová se nevrátila ze školy o rok později ve věku 14 let a dvaatřicetiletá Michelle Knightová byla pohřešována od roku 2002.

Policisté následně zatkli Castra (53), bývalého řidiče školního autobusu, propuštěného kvůli několika prohřeškům. Ženy někdy držel v řetězech, sexuálně je zneužíval, opakovaně je bil a týral hladem. S Berryovou měl dokonce tehdy šestiletou dceru, kterou také držel v zajetí. Další z žen opakovaně donutil k potratu.

Castrův dům byl důmyslným 'vězením', kde byla zatlučena všechna okna a odmontovány kliky, které nahradila řada zámků. Od dalších částí domu oddělil Castro sklepní úkryt žen tak důkladně, že ani případný návštěvník nemohl na nic přijít. Mimo dům se ženy dostaly jen dvakrát, a to maskovány v parukách do garáže.

Původně byli zatčeni i Castrovi bratři Pedro a Onil, kteří ale tvrdili že o jeho zrůdných činech neměli ani tušení. Vyšetřovatelé nakonec dospěli k závěru, že s případem nemají nic společného. O Arielových skutcích se prý nedozvěděli i proto, že do jeho domu nechodili nijak často, a když přišli, nepustil je dál než do kuchyně. 

V srpnu 2013 poslal soud Castra za mříže na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění plus 1000 let vězení za 937 zločinů, jichž se na svých obětech dopustil. Castro se doznal, čímž se vyhnul trestu smrti. Ženám se omluvil. Když mu soudce řekl, že jedním z jeho zločinů je vražda nenarozeného dítěte, opáčil, že vrah není.

Nedlouho po soudním verdiktu, v září 2013, byl Castro nalezen oběšený ve své cele, podle spekulací ale nespáchal sebevraždu, mohl se udusit při extrémní autoerotické praktice. Jeho dům hrůzy byl spolu se dvěma sousedními domy stržen. Zločinec podle prokurátorů likvidace nemovitosti litoval. Demolici nakonec paradoxně uhradil z vlastních peněz. V pračce stojící ve sklepě totiž policie našla úkryt s 22 tisíci dolary (430 tisíc korun). Již v roce 1993 byl Castro zadržen kvůli domácímu násilí (ale nebyl nakonec obviněn) vůči bývalé manželce.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud