Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Úřadům v Paříži došla trpělivost a stěhují 2000 migrantů. Ohrožují bezpečnost i zdraví lidí

Úřadům v Paříži došla trpělivost a stěhují 2000 migrantů. Ohrožují bezpečnost i zdraví lidí

Evakuaci zhruba dvou tisíc migrantů z provizorních stanových tábořišť zahájily úřady francouzské metropole. Migranty přebývající ve čtvrti La Chapelle v severní části pařížského centra radnice převeze do dočasných azylových center na území města, informovala agentura AFP. Za poslední dva roky radnice francouzské metropole už uskutečnila více než tři desítky podobných evakuací z provizorních tábořišť.

Podle pařížské radnice do města denně přicházejí desítky migrantů, kteří do Francie uprchli před válkou či chudobou ve své vlasti v Africe či na Blízkém východě. Z Paříže se řada migrantů snaží dostat dál do severofrancouzského Calais a odsud přes Lamanšský průliv do Británie.

Podle francouzské policie provizorní tábořiště představují významné riziko pro bezpečnost a zdraví svých obyvatel i lidí v jejich okolí. Evakuovaní migranti by měli skončit v tělocvičnách a dalších podobných halách po celém hlavním městě.

720p 480p 360p 240p
INFO.CZ natáčelo mezi migranty v Paříži

Pařížská starostka Anne Hidalgová dnes uvedla, že vyzvala francouzskou vládu, aby přijala opatření pro zlepšení možností ubytovávání migrantů. Tábořiště, která se dnes evakuují, vznikla poblíž humanitárního střediska, které nezvládalo ubytovat všechny zájemce.

Ministr vnitra Gérard Collomb by měl v příštích dnech představit nová chystaná opatření francouzské vlády v oblasti migrace.

720p 480p 360p 240p
Albánská rodina žije na ulicích Lille. Stejně jako dalším krajanům z Balkánu jí hrozí vyhoštění.

Po loňském uzavření takzvané balkánské cesty přichází do Evropy většina migrantů přes Libyi a Středozemní moře. Do Itálie letos tímto způsobem dorazilo už přes 85 000 lidí. Celkem do Evropy přes moře připlulo od ledna již více než 100 000 migrantů.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1