Úřadům v Paříži došla trpělivost a stěhují 2000 migrantů. Ohrožují bezpečnost i zdraví lidí | info.cz

Články odjinud

Úřadům v Paříži došla trpělivost a stěhují 2000 migrantů. Ohrožují bezpečnost i zdraví lidí

Evakuaci zhruba dvou tisíc migrantů z provizorních stanových tábořišť zahájily úřady francouzské metropole. Migranty přebývající ve čtvrti La Chapelle v severní části pařížského centra radnice převeze do dočasných azylových center na území města, informovala agentura AFP. Za poslední dva roky radnice francouzské metropole už uskutečnila více než tři desítky podobných evakuací z provizorních tábořišť.

Podle pařížské radnice do města denně přicházejí desítky migrantů, kteří do Francie uprchli před válkou či chudobou ve své vlasti v Africe či na Blízkém východě. Z Paříže se řada migrantů snaží dostat dál do severofrancouzského Calais a odsud přes Lamanšský průliv do Británie.

Podle francouzské policie provizorní tábořiště představují významné riziko pro bezpečnost a zdraví svých obyvatel i lidí v jejich okolí. Evakuovaní migranti by měli skončit v tělocvičnách a dalších podobných halách po celém hlavním městě.

INFO.CZ natáčelo mezi migranty v Paříži autor: Markéta Žižková, Lucie Bednárová/INFO.CZ

Pařížská starostka Anne Hidalgová dnes uvedla, že vyzvala francouzskou vládu, aby přijala opatření pro zlepšení možností ubytovávání migrantů. Tábořiště, která se dnes evakuují, vznikla poblíž humanitárního střediska, které nezvládalo ubytovat všechny zájemce.

Ministr vnitra Gérard Collomb by měl v příštích dnech představit nová chystaná opatření francouzské vlády v oblasti migrace.

Albánská rodina žije na ulicích Lille. Stejně jako dalším krajanům z Balkánu jí hrozí vyhoštění. autor: INFO.CZ

Po loňském uzavření takzvané balkánské cesty přichází do Evropy většina migrantů přes Libyi a Středozemní moře. Do Itálie letos tímto způsobem dorazilo už přes 85 000 lidí. Celkem do Evropy přes moře připlulo od ledna již více než 100 000 migrantů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud