Úřady si došláply na mafiány a jejich miliardy. Při razii v Německu a Itálii zadržely 169 lidí | info.cz

Články odjinud

Úřady si došláply na mafiány a jejich miliardy. Při razii v Německu a Itálii zadržely 169 lidí

Při dnešním zátahu proti mafiánské organizaci 'Ndrangheta zadržela policie v Německu a v Itálii 169 lidí, zabavila také peníze v hodnotě 50 milionů eur (téměř 1,3 miliardy korun). Oznámily to prokuratury Německa a Itálie.

Italští policisté podle agentury Reuters uvedli, že razie mířila mimo jiné proti klanům rodin Farao a Marincola, které pronikly do obchodů s vínem, potravinami, odpadem a pohřebními službami. V rámci svého kriminálního holdingu pak klany prováděly transakce v hodnotách milionů eur. Zadrženo bylo kvůli korupci také několik italských úředníků včetně dvou starostů.

Německá policie podle DPA uvedla, že razie v Německu se konaly v několik západních spolkových zemích. Zadrženo zde bylo jedenáct lidí, které vyšetřovatelé podezřívají mimo jiné z vydírání a praní špinavých peněz.

'Ndrangheta, která se zrodila v 19. století v jihoitalské Kalábrii, působí v současnosti po celé Itálii i Evropě a v Severní i Jižní Americe. V obchodu s kokainem si podle italských úřadů co do rozsahu udržuje v Evropě prvenství, soustředí se i na zásobování restaurací, kdy nutí podniky nakupovat jejím prostřednictvím předražené zboží a suroviny.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud