USA jako spolehlivý bezpečnostní partner? Většina Němců o tom silně pochybuje | info.cz

Články odjinud

USA jako spolehlivý bezpečnostní partner? Většina Němců o tom silně pochybuje

Naprostá většina Němců nepovažuje Spojené státy za spolehlivého partnera při zajišťování bezpečnosti Evropy. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění televize ZDF.

V něm pouhých devět procent dotázaných uvedlo, že vnímají USA s vládou prezidenta Donalda Trumpa jako spolehlivého partnera. Naopak 89 procent respondentů vyjádřilo v tomto ohledu pochybnosti. Ostatní neměli na toto téma názor.

Šéf Bílého domu před summitem NATO tento týden Německo ostře kritizoval za podle něj nedostatečné výdaje na obranu i dovoz zemního plynu z Ruska. Později na schůzce s Angelou Merkelovou na okraj summitu prohlásil, že má s německou kancléřkou dobrý vztah a vztahy USA s Německem označil za senzační.

Průzkum mínění veřejnoprávní televize ZDF byl proveden mezi 9. a 12. červencem telefonicky u vzorku 1340 dotázaných, napsala agentura AP.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud