USA po 70 letech stahují své vojáky ze Soulu. Ke KLDR to budou mít dál, ale Kim si oddechnout nemůže | info.cz

Články odjinud

USA po 70 letech stahují své vojáky ze Soulu. Ke KLDR to budou mít dál, ale Kim si oddechnout nemůže

Spojené státy dnes po 70 letech oficiálně končí svou vojenskou přítomnost v hlavním městě Jižní Koreje a přesouvají své velitelství do nově otevřeného komplexu jižně od Soulu - a dál od hranice KLDR. Informovala o tom agentura AP.

Americká armáda pořádá slavnostní otevření nového velitelství, které jí poskytne větší prostory a zároveň zmírní protiamerické nálady mnoha Jihokorejců, jimž bylo velitelství americké armády v metropoli trnem v oku.

Američané zřídili své velitelství v Soulu v roce 1945, kdy do Koreje přišli kvůli odzbrojení Japonska po druhé světové válce. Po korejské válce se americká vojenská přítomnost v Soulu stala symbolem americko-jihokorejské aliance proti severokorejské agresi.

Přesun velitelství mimo Soul se původně měl uskutečnit už v roce 2008, ale byl několikrát odložen.

KLDR: jak vznikl hrozivý režim a proč se (ne)bát jaderného konfliktu autor: INFO.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud