Články odjinud

Útočníka z Michiganské univerzity dopadli. 19letý student zavraždil své rodiče

Útočníka z Michiganské univerzity dopadli. 19letý student zavraždil své rodiče

Americká policie zatkla ve státu Michigan 19letého studenta podezřelého ze zastřelení svých rodičů. Případ souvisí se sporem v rodině. Informovala o tom agentura AP. 

Devatenáctiletého Jamese Erica Davise, studenta druhého ročníku, poznal cestující ve vlaku projíždějícím kampusem univerzity ve městě Mount Pleasant. Podezřelý se při zatýkání nijak nebránil.

Kvůli střelbě úřady v pátek univerzitu uzavřely a policie varovala obyvatele města Mount Pleasant, aby se měli na pozoru. Univerzitní kampus, který obývá asi 20.000 studentů, prohledávali policisté ve vrtulnících a v autech a evakuovali lidi z těchto prostor. Na této vysoké škole platí zákaz nošení zbraní, uvedla britská BBC.

Dnešní výuka byla zrušena. Incident se stal v den, kdy se na univerzitu sjížděli rodiče, aby si odvezli děti na týdenní jarní prázdniny.

Policie uvedla, že James Eric Davis byl ve čtvrtek v noci odvezen do nemocnice kvůli předávkování nebo "špatné reakci na drogy". Později nemocnici opustil. Americké média informovala, že jeho otec pracoval jako policista na předměstí Chicaga.

Případ se stal nedlouho poté, co vyloučený student postřílel v areálu střední školy ve městě Parkland na Floridě 17 lidí.

 

Články odjinud