Články odjinud

Útok amerického dronu: Syn vůdce pákistánského Tálibánu je mrtev

Útok amerického dronu: Syn vůdce pákistánského Tálibánu je mrtev

Dvě střely vypálené údajně z amerického bezpilotního letounu zabily v Afghánistánu 21 povstalců. Mezi oběťmi byl i syn šéfa pákistánské odnože islamistického hnutí Tálibán mully Fazlulláha. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na představitele pákistánské rozvědky a členy Tálibánu.

Útok se odehrál ve středu a jeho terčem byla základna Tálibánu, kde se opakovaně mulla Fazlulláh v minulosti zdržoval. Šéf pákistánské frakce Tálibánu, který se podle předpokladů ukrývá na afghánském území, v době útoku na základně nebyl. O život ale přišel jeho syn Abdulláh, sdělili pákistánští činitelé.

Pákistánský tisk uvádí, že terčem útoku byl výcvikový tábor povstalců a že většina obětí jsou členové pákistánského Tálibánu, kteří se měli stát sebevražednými atentátníky, či ti, kteří je na budoucí misi připravovali.

Útok na základnu nacházející se v afghánské provincii Kunar u hranic s Pákistánem a ztráty v řadách povstalců potvrdili podle agentury AP také tři velitelé pákistánského Tálibánu. Spojené státy operaci nekomentovaly.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud