Útok na autobus plný křesťanů v Egyptě. Zahynulo nejméně 28 lidí | info.cz

Články odjinud

Útok na autobus plný křesťanů v Egyptě. Zahynulo nejméně 28 lidí

Nejméně 28 mrtvých si vyžádal útok na autobus s příslušníky egyptské křesťanské menšiny, který jel ke koptskému klášteru v horním Egyptě. S odvoláním na arcibiskupa Mínjá o tom informovala agentura Reuters. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Koptská menšina, která tvoří asi deset procent z 94 milionů obyvatel Egypta, je největším křesťanským společenstvím na Blízkém východě.

Agentura AFP uvedla, že autobus s věřícími jel z Káhiry do provincie Mínjá, když na něj začali střílet neznámí ozbrojenci.

Islámští radikálové, jejichž cílem je svržení vlády prezidenta Abdal Fattáha Sísího, po svržení islamistického prezidenta z nyní zakázaného Muslimského bratrstva Muhammada Mursího v roce 2013 v Egyptě znásobili útoky. Radikálové koptské křesťany viní ze snahy Mursího sesadit.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud