Útok ve Vegas: žena držela zastřeleného cizince pět hodin za ruku, mezitím zavolala jeho rodinu | info.cz

Články odjinud

Útok ve Vegas: žena držela zastřeleného cizince pět hodin za ruku, mezitím zavolala jeho rodinu

Příběh Heather Goozeové je jen jednou z mnoha tragédií, které v neděli zažili návštěvníci festivalu country v Las Vegas. Je ale zároveň příběhem velké obětavosti. Po boku turisty z Kanady, který na místě zraněním podlehl, strávila víc než pět hodin, přestože ho viděla poprvé v životě. „Nemohla jsem ho tam nechat jen tak samotného,“ svěřila se pro kanadskou televizi CBC barmanka z Las Vegas, která byla po celou dobu ve spojení s jeho přítelkyní a rodinou.

„Znělo to, jako by odpálili tisíce ohňostrojů,“ vzpomíná na první okamžiky brutální střelby, následkem které zemřelo 59 lidí a přes 500 dalších skončilo v péči lékařů. Když viděla, jak tisíce lidí začaly v panice utíkat a tlačit se do baru, kde pracovala, chtěla se také rozeběhnout pryč, najednou se ale zarazila. „Něco uvnitř mě donutilo zastavit,“ říká Heather Goozeová.

Do baru začaly proudit davy zraněných, některé z nich přinesli na provizorních nosítkách další návštěvníci festivalu. Když se vrátila do baru poté, co pomáhala jedné z obětí nasednout do sanitky, všimla si skupinky mladých mužů. Na kusu drátěného plotu přinesli zakrváceného muže, nechali ho u Heather a odešli pomáhat dalším obětem brutálního útoku 64letého Stephena Paddocka – pachatele nejkrvavějšího střeleckého masakru v dějinách USA.

Heather vzala zraněného za ruku. „Cítila jsem jeho prsty, jak se svírají a zase povolují,“ vzpomíná barmanka. Když zkontrolovala jeho životní funkce, zjistila, že muž rozsáhlým zraněním podlehl. Pak mu začal zvonit telefon. Volal mu kamarád, od kterého Heather zjistila, že se muž jmenuje Jordan McIldoon, je mu 23 let a pochází z kanadské provincie Britská Kolumbie. Našla si ho na Facebooku, díky kterému zjistila kontakt na jeho rodinu a napsala jí. Telefon zazvonil znovu – tentokrát to byla jeho matka. Od ní se Heather dozvěděla, že byl na festivalu s přítelkyní Amber, vzala si její telefonní číslo a zavolala jí.

Amber byla naživu, zavřená ve sklepě jednoho z hotelů. „Řekla jsem jí, že jsem s Jordanem a ona se zeptala: ‚Je zraněný?‘ a já odpověděla: ‚Ano‘,“ svěřuje se barmanka. Přítelkyni 23letého Kanaďana začalo docházet, že něco není v pořádku. „Řekla: ‚Prosím, buďte ke mně upřímná. Co se děje?‘ a já odpověděla: ‚Nechtěla jsem být ta, která vám to řekne, ale nezvládl to,“ vzpomíná na okamžik, kdy řekla Amber pravdu. Ta ale jejím slovům uvěřit nechtěla.

„Řekla mi: Ne, to nemůže být pravda, musí dýchat. Zkontrolujte znovu, jestli dýchá,“ popisuje Heather, která Amber zopakovala, že je s jejím přítelem víc než hodinu. Jordanova přítelkyně tomu však stále nemohla uvěřit. „Je to láska mého života. Prosím, řekněte mi, že je v pořádku,“ plakala barmance do telefonu. Jediné, co pro ni ale mohla udělat, bylo slíbit jí, že ho neopustí a pokud bude převezen pryč, dá Amber ihned vědět. To samé slíbila i matce Jordana, která volala na jeho telefon podruhé.

Po boku Jordanova těla, ve spojení s rodinou strávila pět a půl hodiny, dokud nepřišla policie a nezačala evakuovat přeživší. „Nikdy bych nechtěla, abych já nebo členové mojí rodiny zůstali sami,“ vysvětluje, proč s Jordanovým tělem po celou dobu zůstala. Za hrdinku se ale nepovažuje. „Potřebovala jsem se ujistit, že ho budou moci identifikovat, že budou vědět, kdo je a že měl přítelkyni, která tu také byla,“ uzavírá Heather.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud