Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V amerických ulicích protestovaly davy lidí. Trump s rodinou se mezitím díval na animák Hledá se Dory

V amerických ulicích protestovaly davy lidí. Trump s rodinou se mezitím díval na animák Hledá se Dory

Desítky tisíc rozhořčených Američanů v neděli vyšly do ulic, aby daly najevo nesouhlas s pátečním exekutivním příkazem Donalda Trumpa, který pozastavil uprchlický program a zakázal vstup občanům sedmi převážně muslimských zemí, odkud podle něj plyne hrozba terorismu. Zatímco se v amerických městech proti prezidentskému výnosu protestovalo, Trump se v pohodlí Bílého domu díval na kreslenou komedii Hledá se Dory. 

Animovaný příběh vypráví o strastiplné cestě rybky, která se v oceánu snaží najít své ztracené rodiče. Film z roku 2016 má děti poučit o důležitosti rodiny a síle přátelství, díky které lze překonat každou překážku. Právě tento program si na neděli vybral Donald Trump, který sledováním filmu strávil pohodové chvíle s rodinou.

Sociální sítě okamžitě zaplavily ironické komentáře jeho kritiků. Zatímco 45. prezident Spojených států plánuje na hranicích s Mexikem postavit zeď a zakazuje vstup migrantům na území USA, dívá se na film, jehož hlavním tématem je důležitosti rodinných a přátelských vztahů.

„Zvláštní, že se Trump dnes dívá na Hledá se Dory – film o opětovném shledání rodiny – když tomu v reálném životě brání,“ napsal na Twitteru Albert Brooks. Příběhy, kdy kvůli jeho pátečnímu rozhodnutí uvízli na amerických letištích lidé, kteří se chtěli dostat do Spojných států za rodinou, se to totiž médii po celém světě jenom hemží.  

Kritici považují za ironické, že si Donald Trump vybral právě tento film, i proto, že dalším důležitým tématem snímku je ochrana životního prostředí. Trump zlehčuje vědecké poznatky ohledně globálních změn klimatu a ještě v den inaugurace nechal oddíl s názvem „Změny klimatu“ z webových stránek Bílého domu smazat. Přislíbil skončení klimatické politiky, návrat k fosilním palivům a podporu průmyslu.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek