Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Číně explodovala továrna. Budovy šly k zemi, na místě jsou zřejmě desítky zraněných

V Číně explodovala továrna. Budovy šly k zemi, na místě jsou zřejmě desítky zraněných
 

Při výbuchu v továrně v čínském přístavním městě Ning-po na jih od Šanghaje bylo nejméně 30 osob zraněno, několik budov se zhroutilo. Oznámil to server Huanqiu.com. Podle jiných médií zatím není znám ani počet zraněných, ani případných obětí na životech.

Exploze, jejíž příčina je zatím nejasná, nastala kolem 9:00 místního času a způsobila zhroucení několika budov v sousední rezidenční oblasti. Domy jsou ale určeny k demolicí a neobývané. Podle serveru Huanqiu.com však v oblasti mohou být lidé, kteří sbírají odpad pro recyklaci. Nyní na místě probíhají záchranné práce, příčina neštěstí se vyšetřuje. Na snímcích ve státních i místních médiích jsou vidět ulice plné trosek a rozbitých automobilů a skla.

Místní obyvatelé v rozhovoru s novináři vyslovili podezření, že explozi mohlo způsobit poškození plynovodu během demolice. Plynárenská společnost Ningbo ale uvedla, že v této oblasti žádné plynovodní rozvody nemá.

Jak poznamenává agentura Reuters, kvůli laxnímu uplatňování bezpečnostních pravidel jsou v Číně výbuchy a podobné nehody poměrně běžné. V roce 2015 zemřelo 173 lidí při výbuchu nesprávně uložených chemikálií ve skladišti v městě Tchien-ťin.

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1