V Dánsku odsoudili exšéfa tajné služby. V memoárech vyzradil, co neměl | info.cz

Články odjinud

V Dánsku odsoudili exšéfa tajné služby. V memoárech vyzradil, co neměl

V Dánsku odsoudili exšéfa tajné služby. V memoárech vyzradil, co neměl
 

Kodaňský soud poslal bývalého šéfa dánské tajné služby PET Jakoba Scharfa na čtyři měsíce do vězení, když ho shledal vinným z porušení služebního tajemství v knize vzpomínek. Podle listu Politiken soud zároveň uložil pokutu ve výši 397.000 dánských korun (1,4 milionu českých korun), které provinilec za knihu získal.

Scharf byl obviněn z porušení povinnosti zachovávat mlčenlivost ve 28 případech, kdy se v knize "Sedm let v PET" zmínil o některých událostech a o postupech, které měly podle prokuratury zůstat utajeny. Soud dal obžalobě za pravdu ve 24 bodech.

Podle soudu bylo pro odsouzeného přitěžující okolností, že důvěrné informace zveřejnil z komerčních důvodů. Odhalil přitom i podrobnosti kolem některých teroristických případů a také o spolupráci se zahraničními zpravodajskými službami.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud