Články odjinud

V Egyptě zemřel český turista. Zdravotní potíže měl i jeho syn

V Egyptě zemřel český turista. Zdravotní potíže měl i jeho syn

Tragédií skončila zimní dovolená české rodiny v egyptské Hurghadě. Devětatřicetiletý muž byl ve čtvrtek kvůli problémům s dýcháním převezen do nemocnice, kde ale vzápětí zemřel. Zdravotní problémy se objevily i u jeho šestiletého syna.

Rodiče s dvěma dětmi byli v oblíbeném egyptském letovisku od neděle, konkrétně měli být ubytováni v hotelu Caribbean World Resorts Soma Bay. Podle informací TV Nova se během pobytu u otce (†39) a šestiletého chlapce objevily zdravotní problémy. Oba měli mít horečky a špatně se jim dýchalo, kvůli čemuž musel být otec nakonec převezen do nemocnice.

„Ve čtvrtek dopoledne jsme zajistili převoz klienta do nemocnice, protože si stěžoval na problémy s dýcháním. V nemocnici musel být převezen na oddělení akutní péče, protože jeho stav se zhoršil. Ale bohužel v pátek klient zemřel, podle našich informací na srdeční selhání,“ řekl televizi mluvčí cestovní kanceláře Exim Tours Stanislav Zíma.

Smrt českého turisty potvrdilo i ministerstvo zahraničí, podle jehož informací mělo být příčinou smrti skutečně srdeční selhání. „V pátek v ranních hodinách došlo k úmrtí devětatřicetiletého Čecha v Hurghadě,“ uvedla mluvčí ministerstva Irena Valentová.

Rodina se vrací z Egypta v neděli, tělo muže bude podle ministerstva zahraničí do Česka převezeno v následujících dnech. Šestiletý chlapec by podle informací TV Nova už měl být v pořádku.

Text vyšel na webu Blesk.cz, další zprávy čtěte zde >>>

 

Články odjinud