V Hongkongu odsoudili českého důchodce za pašování drog. Poslali ho na 27 let za mříže | info.cz

Články odjinud

V Hongkongu odsoudili českého důchodce za pašování drog. Poslali ho na 27 let za mříže

V Hongkongu byl na 27 let do vězení odsouzen téměř 70letý Čech, který podle tamních úřadů pašoval drogy. Informoval o tom Radiožurnál s odkazem na ministerstvo zahraničí. Muž vinu odmítá a tvrdí, že o kokainu v kufru nevěděl.

Vladimír, jak se podle Radiožurnálu český občan jmenuje, už za pár měsíců oslaví 70. narozeniny. Má za sebou rok ve vazbě a čerstvě i tvrdý rozsudek: 27 let vězení za pašování kokainu.

V zavazadle českého penzisty se našly tři kilogramy kokainu. Úřady ho s drogou zadržely přímo na letišti, kam přicestoval z Jižní Ameriky. Sám tvrdí, že o drogách ve svém zavazadle nic netušil. Kufr, v němž byl kokain nalezen, údajně dostal jako dárek.

Rozsudek nad důchodcem, který strávil ve vazbě v Hongkongu více než rok, potvrdila mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. "Byl shledán vinným v případu pašování drog a odsouzen k 27 letům vězení," řekla Radiožurnálu.

Již v srpnu byl v Hongkongu za pašování kokainu odsouzen rovněž k 27 letům vězení 63letý Čech. Muži do Hongkongu přiletěli nezávisle na sobě. Mezi Českem a Hongkongem existuje dohoda o vydávání českých osob. Odsouzení tak mohou být časem převezeni do českého vězení.

Štrunc: Rozhovor s Pavlem Novotným o případu Češky zadržené v Pákistánu s 9 kilogramy heroinu autor: INFO.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud