V indickém dětském domově sexuálně zneužili více než tři desítky dívek, nejmladší bylo teprve sedm | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V indickém dětském domově sexuálně zneužili více než tři desítky dívek, nejmladší bylo teprve sedm

V indickém dětském domově sexuálně zneužili více než tři desítky dívek, nejmladší bylo teprve sedm

V dětském domově ve východoindickém státu Bihár bylo sexuálně zneužíváno 34 nezletilých dívek. Policie už zadržela deset osob podezřelých z páchání této mimořádně zavrženíhodné trestné činnosti, informovaly podle agentury DPA místní úřady.

Mezi podezřelými se nachází rovněž šéf státem podporované veřejně prospěšné organizace, která dotyčný dětský domov ve městě Muzaffarpur provozovala. V uvedeném zařízení měla pečovat o sirotky a o děti bez domova.

Informace hovořící o pohlavním zneužívání 29 dívek ve věku sedmi až 17 let prověřovali lékaři. Na základě provedených vyšetření dospěli k závěru, že v uvedeném dětském domově bylo vystaveno sexuálnímu násilí 34 ze 44 děvčat, která tam pobývala.

Tyto nepravosti vyšly najevo, když bombajský institut Tata jako dozorový orgán zařízení v Muzaffarpuru přijal stížnosti některých postižených dívek. Bihárská vláda následně nařídila vyšetřování.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.