Články odjinud

V Itálii před volbami sílí násilný extremismus. Krvavý střet s demonstranty odneslo šest policistů

V Itálii před volbami sílí násilný extremismus. Krvavý střet s demonstranty odneslo šest policistů

Šest policistů utrpělo zranění při střetu s protifašistickými demonstranty v Turíně na severu země, informovala dnes agentura ANSA. Protestující házeli kameny a petardy na policisty, kteří se ve čtvrtek večer snažili zabránit jejich střetu s demonstrací krajně pravicové organizace CasaPound. Policie zatkla dva studenty. Agentura AFP v této souvislosti napsala, že v předvolební Itálii se množí případy násilného extremismu.

V noci na dnešek také neznámý pachatel podpálil komunitní centrum krajně levicové organizace v lombardském městě Brescia, které leží 90 kilometrů východně od Milána. V objektu tou dobou nikdo nebyl. „Byl to už bůhví kolikátý útok fašistů a rasistů, kteří se v našem městě snaží zasít atmosféru nenávisti a nesnášenlivosti,“ komentovalo incident komunitní centrum a na sobotu vyhlásilo demonstraci na protest proti krajně pravicové skupině Forza Nuova (Nová síla).

Od rasisticky motivované střelby ve středoitalském města Macerata na počátku měsíce, během níž Ital bílé pleti postřelil šest cizinců černé pleti, se množí konfrontace mezi protifašistickými aktivisty a krajně pravicovými uskupeními, konstatuje agentura AFP.

V úterý zbili maskovaní muži místního předáka hnutí Forza Nuova v sicilském Palermu. Stejný den před půlnocí proniklo 30 příznivců tohoto krajně pravicového hnutí do římského studia televize La7 a snažili se vynutit si právo zúčastnit se vysílání politického pořadu.

V úterý byl nožem pobodán při vylepování plakátů člen krajně levicového hnutí Potere al popolo (Moc lidu) ve městě Perugia, které leží zhruba 150 kilometrů severně od Říma. Následující den utrpěli zranění nejméně dva lidé při potyčce v tomtéž městě mezi stoupenci Potere al Popolo a krajně pravicového hnutí CasaPound.

Střety mladých antifašistů a členů hnutí Forza Nuova skončily minulý týden deseti zraněnými. Čtyři z nich byli policisté. Další střety se očekávají v sobotu, kdy se mají konat protifašistické demonstrace v Palermu a v Římě.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud