Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Kolumbii se potopila loď se 170 lidmi, mnozí zůstali uvěznění uvnitř. Drama zachytily kamery

V Kolumbii se potopila loď se 170 lidmi, mnozí zůstali uvěznění uvnitř. Drama zachytily kamery

Nevinná nedělní projížďka výletní lodí se pro 170 lidí na palubě změnila v peklo. Neštěstí, při kterém nejméně devět lidí zemřelo, se odehrálo na severozápadě Kolumbie. Potopení lodi i pokusy o záchranu jejích pasažérů zachytili svědci na video, které okamžitě začali sdílet lidé na sociálních sítích. Prohlédněte si ho níže v článku.

Na videu zachycujícím potopení lodi je také vidět, že pasažéři nemají záchranné vesty. Podle několika účastníků osudné plavby, které citoval kolumbijský tisk, nedostali pasažéři před cestou žádné instrukce, co mají v případě nouze dělat.

„Moje děti plakaly a já jsme křičela: zachraňte mé děti, zachraňte mé děti,“ vypověděla jedna z turistek, která měla štěstí, že seděla až na horní palubě. Nejvíce lidí ale bylo v dolním patře lodi.

Místní úřady zatím neuvedly informace k případné příčině nehody, podle svědků i fotografií byla ale loď zřejmě přetížená.

„Řekli nám, ať se přesuneme na jednu stranu, pak zas na druhou a nakonec dopředu, potom se loď začala potápět,“ popsala situaci jedna ze zachráněných Nora Pérezová. Dodala, že se loď potopila krátce poté, co opustila molo. Uvedla také, že kapitán opustil loď jako jeden z prvních.

„Máme oficiálně devět mrtvých, 99 lidí jsme vytáhli z vody záhy po potopení lodi a dalších čtyřicet se zachránilo vlastními silami. Evidujeme ale 28 lidí, které jejich příbuzní pohřešují,“ uvedla Margarita Moncadová z oddělení pro nouzové situace departamentu Anioquia.

Čtyřpatřová výletní loď Almirante se potopila asi ve dvě hodiny odpoledne místního času na jezeře Guatapé, které leží zhruba 70 kilometrů západně od Medellínu. 

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link