V Kongu havaroval armádní letoun, nikdo na palubě nepřežil | info.cz

Články odjinud

V Kongu havaroval armádní letoun, nikdo na palubě nepřežil

V Kongu havaroval armádní letoun, nikdo na palubě nepřežil
 

V konžské metropoli Kinshase dnes havaroval armádní letoun; podle dostupných informací neštěstí nikdo nepřežil, ale přesný počet mrtvých je zatím nejasný. Armádní zdroj agentury AFP pod podmínkou anonymity uvedl, že na palubě se nacházelo 20 až 30 osob. Jiné zdroje zatím tento údaj nepotvrdily.

Agentura Reuters s odvoláním na pracovníka konžské letecké agentury informovala, že krátce po startu havaroval letoun ruské výroby Antonov 12. Podle AFP stroj mířil do regionu Kivu na východě země a na palubě měl náklad munice a dvě armádní vozidla.

Letecké nehody jsou v Kongu relativně časté kvůli nedostatečným bezpečnostním předpisům. Evropská unie konžským komerčním leteckým společnostem působení na svém území zakázala.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud