Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Londýně najelo do lidí další auto. Uvnitř se našly nože

V Londýně najelo do lidí další auto. Uvnitř se našly nože

Londýn se ještě nevzpamatoval ze středečního teroristického útoku před parlamentem a městem otřásl další útok, který má až děsivě mnoho podobností. V sobotu v noci najel řidič autem do skupiny lidí čekajících před barem v severním Londýně. Dva muži a jedna žena utrpěli zranění. Podle policie se zřejmě o teroristický útok nejednalo.  

Událost se stala ve čtvrti Islington na rušné ulici Essex Road před podnikem Old Queen’s Head. Podle jednoho ze šokovaných svědků se auto přiřítilo zpoza rohu rychlostí kolem 80 km/h, vyletělo ze silnice na chodník přímo do skupiny lidí, postávající před barem.

Jednalo se o stříbrný vůz Peugeot Partner. Okamžitě po nárazu, který prý lidi „srazil jako dominové kostky“, dva muži, řidič a jeho spolujezdec, z auta vyskočili a dali se na útěk. Policie pachatele, po nichž na chodníku zůstal ležet jeden nůž, který vypadl při úprku mužů z auta, zanedlouho dopadla a obvinila je. Druhý nůž byl nalezen ve zdemolovaném voze.

Dosavadní šetření ukázalo, že se zřejmě o další teroristický útok nejednalo. V policejní cele skončili celkem čtyři muži ve věku od 17 do 19 let, kteří jsou vyšetřováni pro trestný čin těžkého ublížení na zdraví.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz.