Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V londýnském metru se dle svědků ozvaly výstřely. Policie evakuovala lidi, ale nic nenašla

V londýnském metru se dle svědků ozvaly výstřely. Policie evakuovala lidi, ale nic nenašla

Na rušné stanici londýnské podzemky Oxford Circus se stal neznámý incident, který mezi lidmi vyvolal paniku. Na místě zasahovala policie, která místo evakuovala a vyzvala lidi v okolí, aby se nepřibližovali a zůstali uvnitř. Zavřená byla i stanice Bond Street. Policie později uvedla, že nenašla žádné stopy po údajné střelbě a podezřelém, a stanici opět oteřela.

Svědci popisovali, jak lidé z místa v panice utíkali a křičeli. Někteří zmiňovali zvuky podobné výstřelům. Policie to nepotvrdila – nic podezřelého nenašla. Policie na místě postupovala, jako při teroristickém útoku, uvedla CNN.

Podle policie se v tlačenici lehce zranila jedna žena, na další zraněné záchranáři nenarazili.

Incident ve velmi rušné stanici se odehrál ve večerní špičce. Stanice Oxford Circus je jedna z nejfrekventovanějších v britské metropoli, nachází se v srdci nákupní čtvrti. Ta je během tzv. Black Friday cílem mnoha lidí.

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1