V náklaďáku použitém k pátečnímu útoku ve Stockholmu byly výbušniny. Takto masakr zachytila kamera | info.cz

Články odjinud

V náklaďáku použitém k pátečnímu útoku ve Stockholmu byly výbušniny. Takto masakr zachytila kamera

V nákladním autě, které se včera na rušné ulici v centru švédské metropole stalo vražednou zbraní, se našly výbušniny. Informovala o tom místní stanice SVT. Policie to zatím nepotvrdila. Po útoku, který nepřežili čtyři lidé, ale zadržela 39letého Uzbeka, který podle ní řídil. Vyšetřuje ho kvůli terorismu a přiznává, že se jeho jméno objevilo ve starších záznamech tajných služeb.

Výbušnina nalezená v autě byla podle SVT podomácku vyrobená a nepodařilo se ji odpálit. Útočník se podle stanice při manipulaci s bombou sám popálil. Některé ze snímků zachycují nákladní auto po nárazu do domu v plamenech.

Útočník si pro páteční úder vybral rušnou nákupní třídu v centru města. Auto ukradl krátce před tím, když z něj původní řidič vykládal zboží. Při útoku zemřeli čtyři lidé a devět zraněných zůstává stále v péči lékařů. Mezi nimi i jedno dítě.

Policie následně zatkla nejméně dva podezřelé, informovala média. Jeden z nich je 39letý Uzbek, otec čtyř dětí. Právě on podle policie seděl za volantem. Údajně se inspiroval Islámským státem. 

Záznam o tomto člověku se objevil v informacích shromažďovaných švédskými tajnými službami, uvedl také policejní šéf.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud