V Německu zůstává rekordně nízká míra nezaměstnanosti | info.cz

Články odjinud

V Německu zůstává rekordně nízká míra nezaměstnanosti

Míra nezaměstnanosti v Německu v únoru zůstala na lednových 5,4 procenta. Jedná se o nejnižší úroveň od roku 1994, kdy došlo k znovusjednocení země.   Počet nezaměstnaných klesl více, než očekávali analytici. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.

Počet nezaměstnaných se po sezonním očištění snížil meziměsíčně o přibližně 22.000 na 2,393 milionu. Analytici přitom podle průzkumu agentury Reuters předpovídali pokles jen o 15.000 lidí.

Příznivý vývoj na trhu práce pravděpodobně dále podpoří domácí spotřebu, která v uplynulých letech vystřídala vývoz na pozici tahouna německé ekonomiky. Ta je největší v Evropě a závisí na ní i řada českých podniků.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud