V Nízkých Tatrách zemřeli dva čeští skialpinisté. Asi podlehli vyčerpání a zimě | info.cz

Články odjinud

V Nízkých Tatrách zemřeli dva čeští skialpinisté. Asi podlehli vyčerpání a zimě

Dvojice českých skialpinistů zahynula v Nízkých Tatrách na Slovensku. Sedmačtyřicetiletá žena a šedesátiletý muž patrně podlehli následkům vyčerpání a podchlazení během špatného počasí. Informovala o tom dnes Horská záchranná služba. 

Oba skialpinisté vyrazili na túru v sobotu. Jejich nehybná těla během dneška našli polští turisté na hřebenu Nízkých Tater a případ ohlásili HZS. Na místo vyrazili horští záchranáři. Oběma skialpinistům již pomoci nedokázali, jejich ostatky převezli do údolí.

V Nízkých Tatrách panují zimní podmínky, sněhová vrstva tam dosahuje do 75 centimetrů.

Podle portálu noviny.sk těla dvojice českých skialpinistů našli Poláci blízko turisty vyhledávané hory Chopok, která je druhou nejvyšší horou Nízkých Tater a pod kterou se nachází největší slovenské lyžařské středisko Jasná. Portál napsal, že žena z Prahy a muž z Pardubic vyrazili na túru z lokality Čertovica a již nedorazili na jednu z chat, byť oznámili, že tam dorazí.

Podobná neštěstí nejsou nijak výjimečná. Velkou pozornost vzbudilo v únoru 2016 úmrtí pěti českých skialpinistů u rakouského Wattenbergu nedaleko Innsbrucku, které zasypala lavina. Celkově sedm českých turistů pak zahynulo také pod lavinou v prosinci 2005 ve slovenských Roháčích. Jednomu muži se podařilo zachránit.

Dohromady pět Čechů a jednoho Slováka zavalila v květnu 2009 lavina přibližně 500 metrů pod vrcholem hory Schalfkogel v Ötztalských Alpách. Záchranáři se k nim kvůli špatnému počasí dostali až další den. Mužům pod sněhem už nemohli pomoci. A letos v lednu přišli o život dva Češi pod lavinou v horském středisku Wildgerlostal u Krimmlu v rakouském Salcbursku.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud